top of page

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Czy projekt wnętrza jest bardzo drogi?

Przyjęło się, że na skorzystanie z usług architektów wnętrz mogą sobie pozwolić tylko nieliczni, jednak coraz więcej osób decyduje się na wykonanie projektu. Każdy chce mieszkać w domu, który jest dopasowany do niego, w którym czuje się dobrze i zawsze chętnie do niego wraca. Architekt jest po to, aby bazując na swojej wiedzy połączyć potrzeby inwestora z jego upodobaniami, tworząc funkcjonalną i dobrze przemyślaną przestrzeń. Możemy w ten sposób uniknąć wielu błędów na etapie remontu i urządzania, a także częstych zmian wystroju, bo "ciągle coś nam nie gra". Co za tym idzie - oszczędzamy koszty, które możemy ponieść w przyszłości z powodu nieprzemyślanych decyzji. Wykonanie projektu to czasochłonna praca, podparta wiedzą branżową i doświadczeniem, a koszt projektu to raptem kilka procent budżetu remontowego, więc warto się nad tym zastanowić. 

Czy muszę projektować całe mieszkanie / dom?

Oczywiście, że nie! Wykonujemy także projekty mniejszych powierzchni (rozpoczynamy współpracę dla powierzchni powyżej 50m2). Jeśli twój budżet jest skromny, zawsze możesz zdecydować się na zaprojektowanie jedynie konkretnej części mieszkania (np. salonu z kuchnią). Masz problematyczną łazienkę? Nie wiesz jaki układ będzie w kuchni najbardziej funkcjonalny? Masz nieustawną sypialnię? Nie ma problemu, lubimy wyzwania :) 

Niedawno wprowadziliśmy nowy pakiet KIDS, który dotyczy projektów pokoi dla dzieci. Tutaj nie obowiązuje minimalny metraż.

Czy projektujecie w każdym stylu?

Nie. Projektujemy wnętrza w stylu nowoczesnym i stylach pokrewnych. Jeśli masz wątpliwości, najlepiej prześlij nam kilka inspiracji wnętrz, które Ci się podobają - wtedy będziemy w stanie ocenić, czy podejmiemy się wykonania takiego projektu. Być może okaże się, że inny architekt / biuro projektowe będzie lepsze do stworzenia takiego wnętrza. Skupiamy się na stylu, który sprawia nam przyjemność - dzięki temu same projekty są dużo lepsze, a współpraca łatwiejsza. Jest to korzyść dla obu stron - jednak przede wszystkim dla Inwestora :)

Ile trwa wykonanie projektu?

Małe mieszkanie - ok. 1,5 miesiąca

Duże mieszkanie / mały dom - ok. 2-2,5 miesięcy

Duży dom - od 3 miesięcy

Pokój dziecięcy - 2-3 tygodnie

Są to szacunkowe ramy czasowe, każdy projekt jest inny i czas na jego wykonanie może się różnić. Zależy to od zakresu prac, jaki mamy do wykonania, stopnia skomplikowania projektu i ilości pomieszczeń. Nie jesteśmy w stanie wykonać nic "na już", więc jeżeli ktoś pyta, czy jest szansa mieć jak najszybciej gotowy projekt, bo ma zamówioną ekipę remontową na następny tydzień, to niestety nie ma takiej opcji. Zazwyczaj czas oczekiwania na termin u nas to kilka miesięcy.
Cały proces projektowy to kilka etapów, które wymagają sporo czasu, zaangażowania i przemyślenia konkretnych rozwiązań. Nie chcemy przecież powielać schematów, kreujemy wnętrze idealne dla osoby, która ma w nim mieszkać. A to trwa. Z początku odpowiedni układ funkcjonalny, potem dobór odpowiednich materiałów wykończeniowych, a na koniec wykonanie obszernej dokumentacji projektowej to nie jest jeden dzień pracy. Nad wszystkim myślimy wspólnie z inwestorem, wprowadzamy zmiany, bierzemy pod uwagę każdą sugestię, myśl i marzenie. 

Na ile przed rozpoczęciem prac remontowych najlepiej zgłosić się do architekta?

Najlepiej od razu. Warto zarezerwować sobie wcześniej termin. Optymalnie będzie zacząć prace nad projektem min. około miesiąca / dwóch przed przystąpieniem do rozpoczęcia prac. Mamy wtedy odpowiednią ilość czasu na ustalenie układu funkcjonalnego oraz wykonanie odpowiednich rysunków dla wykonawców, na podstawie których zostanie później wykonana elektryka i hydraulika. 

Czy wykonujecie projekty online?

Jak najbardziej :) W takim przypadku nie wykonujemy sami inwentaryzacji, prosimy inwestora o dostarczenie nam odpowiednich materiałów (dokładnych pomiarów pomieszczeń oraz dokumentacji fotograficznej). Konsultujemy projekt online, proces przebiega na takich samych zasadach jak w przypadku zwykłego projektu - tyle, że przez internet. Gotowy projekt przesyłamy na adres mailowy.

Nie ponosimy jednak odpowiedzialności za błędy w pomiarach, które mają wpływ na ewentualne problemy w procesie realizacji. 

Z czego składa się projekt?

Zachęcamy do obejrzenia przykładowego projektu w zakładce Jak wygląda projekt? 

Co jeśli projekt mi się nie spodoba?

Nigdy nie obejdziemy się bez zmian w naszych propozycjach. Czasem jest to jedynie kosmetyka, czasem większe korekty. Na początku wykonujemy projekt koncepcyjny i na tym etapie dokładnie rozważamy wszystkie możliwości. Analizujemy co się podoba, a co nie, a następnie przechodzimy do korekty. Do naszych projektów jest możliwość wprowadzenia korekt trzykrotnie.

Czy materiały i meble użyte w projekcie będą drogie? Czy mam na to jakiś wpływ?

Jednym z pierwszych i podstawowych dla nas zagadnień przed rozpoczęciem projektu jest określenie budżetu, jaki inwestor posiada na wykończenie wnętrza. Dobieramy materiały cenowo tak, aby kwota końcowa nie przekroczyła budżetu jaki inwestor może przeznaczyć na remont.

Czy oferujecie usługę doboru dodatków do istniejącego wnętrza?

Nie. Jeśli zdecydujesz się na projekt u nas, możemy zaoferować nasz najmniejszy pakiet Mini, który zawiera wykonanie projektu od podstaw - układ funkcjonalny z wizualizacjami oraz listą materiałów. Nie prowadzimy również konsultacji. 

bottom of page